مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی

تاثیر ارتودنسی بر گفتار
تاثیر ارتودنسی بر گفتار
جولای 1, 2021
مراحل تصویربرداری ارتودنسی دندان
مراحل تصویربرداری ارتودنسی دندان
آگوست 1, 2021

مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی

مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی

مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی

همه ما از اهمیت مسواک زدن برای سلامتی دندان ها آگاه هستیم اما زمانی که درمان ارتودنسی انجام می‌ شود و براکت ها و بریس بر روی دندان قرار می گیرد. اهمیت مسواک زدن چند برابر می شود. بنابراین باید از مسواکی استفاده شود که به راحتی تمام قسمت های دندان و براکت ها را تمیز کند. پس نیاز به یک مسواک مناسب برای تمیز کردن دندان ها در زمان ارتودنسی وجود خواهد داشت در ادامه سعی کرده ایم در مورد مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی مطالبی ارائه دهیم با ما همراه باشید.

1-    عنوان اصلی محتوا: انتخاب مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی
4-    خلاصه محتوا یکی از مواردی که معمولاً بیماران پس از انجام ارتودنسی با آن روبرو می شوند. انتخاب مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی می باشد. در این زمان معمولاً دندانپزشکان بهترین گزینه را مسواک مخصوص ارتودنسی می‌ دانند که کاملاً نرم بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد، تا بتواند تمامی قسمت های مورد نظر را تمیز کند.

 

انتخاب چه نوع مسواکی برای ارتودنسی:

شاید شما نیز به این موضوع که کدام نوع از مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی مناسب ‌تر است فکر کرده باشید. در واقع بهترین مسواکی که برای تمیز کردن دندان ها در زمان ارتودنسی می توان استفاده کرد مسواکی است که کاملاً نرم باشد. زیرا در این صورت می تواند به بهترین شکل ممکن تمامی قسمت های برکت ها و بریس را تمیز کند. همچنین زمانی که فرد از یک مسواک نرم برای تمیز کردن دندان هایش استفاده می کند باعث می شود دندان ها براق تر و زیبا تر گردد.

اما اگر از مسواک ‌های سخت برای تمیز کردن دندان ها در زمان ارتودنسی استفاده کنید. به دلیل این که ارتودنسی بر روی دندان ها و لثه ها تاثیر گذاشته موجب ایجاد درد در شخص خواهد شد. و همین موضوع باعث می‌ شود که فرد احساس ناخوشایندی داشته باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی در خرم آباد | متخصص ارتودنسی خرم آباد | بهترین متخصص ارتودنسی خرم آباد | دکتر ارتودنسی خرم آباد | ارتودنسی خرم آباد | متخصص ارتودنسی خوب در خرم آباد

مسواک مخصوص ارتودنسی:

اگر فکر می کنید که آیا مسواک نرم یا سخت برای ارتودنسی استفاده کنید؟ بهتر است از مسواک های نرم استفاده کنید. البته استفاده از مسواک مخصوص ارتودنسی در اولویت قرار دارد. زیرا این مسواک بسیار انعطاف پذیر و نرم می باشد. و به گونه ویژه ‌ای طراحی شده است که به راحتی به قسمت های خالی بین سیم و دندان وارد شده و تکه های غذا یا مواد مضر را از دندان ها و براکت ها تمیز می کند.

تکنیک مسواک زدن از اهمیت بیشتری برخوردار است

تکنیک مسواک زدن که استفاده می کنید تأثیر بیشتری بر روی سلامت دندان و سپس نوع مسواک شما دارد. مهم نیست که کدام یک را ترجیح می دهید ، انجام یک کار خوب برای تمیز کردن دهان خود زمان می برد ، به خصوص اگر از بریس استفاده می کنید. عجله نکنید ، از ضربات کوتاه و سبک استفاده کنید و به یاد داشته باشید که پشت دندان ها و مکان هایی که دسترسی به آنها دشوار است را تمیز کنید. همچنین فراموش نکنید که مسواک یا سر مسواک را هر 3-4 ماه تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button