درمان ارتودنسی تک فک

ارتودنسی تک دندان حرفه ای
ارتودنسی تک دندان حرفه ای
ژانویه 24, 2022

درمان ارتودنسی تک فک

ارتودنسی تک فک

درمان ارتودنسی تک فک چه موقع مورد استفاده قرار می گیرد؟

استفاده از درمان ارتودنسی تک فک در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین قرار دادن ارتودنسی فقط برای دندان های فک پایین زمانی کارساز است که بین دندان های بالا و پایین فاصله وجود داشته باشد و امکان قرار دادن ارتودنسی روی دندان های فک پایین (بدون ضربه خوردن از دندان های فک بالا وجود داشته باشد).

درمان “ارتودنسی تک فک ” به این معنی است که بریس ها فقط روی دندان های بالا یا پایین استفاده می شوند. چینش های دندان ها به صورت U شکل هستند. به عبارت دیگر، دندان های بالایی و پایینی  شما حالتی قوسی شکل دارند.

این یک سوال رایج است. به عنوان مثال، اگر دندان‌های بالای شما کج هستند، اما دندان ها در پایین کاملاً صاف هستند، به براکت روی هر دو نیاز ندارید. پاسخ آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست و از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است. دلیل این امر این است که درمان ارتودنسی پیچیده تر از صاف کردن دندان هاست .

موارد احتمالی بریس گذاشتن فقط برای دندان های بالا یا پایین :درمان ارتودنسی تک فک

مواقعی وجود دارد که قرار دادن بریس‌ها فقط روی یک قوس کافی  است، اگرچه این امر چندان رایج نیست. آنها ممکن است در کودکان کوچکتر هنگام شروع فاز 1 طرح درمان ارتودنسی قبل از ادامه فاز 2 مورد استفاده قرار گیرند.

مثال دیگر ممکن است زمانی باشد که بیمار دچار اوربایت خفیف و برخی مشکلات فاصله گذاری در دندان های بالایی باشد. از آنجایی که دندان های دارای شکاف یا فاصله تمایل دارند با بریس ها به سمت عقب حرکت کنند، درمان تک فک ارتودنسی نیز ممکن است مال اکلوژن خفیف را نیز اصلاح کند.

مدت زمان درمان با ارتودنسی

در حالت کلی گفته می شود که دریافت نتایج کامل از این روش درمانی ، زیبایی به دو سال زمان نیاز لازم به تاکید مجدد است که این مدت زمان در افراد متغیر می باشد و مدت زمان مورد نیاز جهت رفع نامرتبی دندان ها با استفاده از ارتودنسی ، بسته به میزان مشکلات بیماران در آن ها متفاوت می باشد ؛

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره توصیه به مراجعه نزد بهترین متخصص ارتودنسی در خرم آباد ، می گردد.

یکی از نکات بسیار مهم در رابطه با مدت زمان مورد نیاز جهت درمان با ارتودنسی ، میزان همکاری بیمار با متخصص ارتودنسی می باشد ؛ هر چه میزان همکاری بیمار با فوق تخصص ارتودنسی ضعیف تر باشد ، مدت زمان درمان با ارتودنسی طولانی تر می شود.

برای برخی از بیماران، استفاده از بریس فقط برای یک فک قابل اجرا نیست. اگر فضای کافی بین جلوی دندان‌های پایینی و داخل دندان‌های جلویی نداشته باشند، بریس‌ها جا نمی‌شوند یا به دندان‌های بالایی ساییده می‌شوند. برای غلبه بر این مشکل نیاز به درمان هر دو قوس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button